Search

Ko totalizators prognozē šī gada Eirovīzijai?

Tu vari to mīlēt vai tu vari to ienīst – Eirovīzija tik un tā turpina katru gadu pulcināt tūkstošus skatītāu, savedot mūziķus no visas Eiropas un vēl mazliet, biežāk gan piedāvājot krāšņus šovus nekā atmiņā paliekošas dziesmas, taču svētku sajūta tiek radīta tik un tā.

Arī visdažādākā veida totalizatori nesnauž – pat mana vecmāmiņa kādreiz solīja pāris latiņu tam radagabalam, kurš uzminēs vismaz kādu dziesmu no pirmā trijnieka, kamēr īstajos totalizatoros grozās daudz nopietnākas summas. Ko tad šogad sola Eirovīzijas orākuli-totalizatori?

  • Gan Latvijas, gan ārzemju totalizatoru mājaslapas ir vienisprātis – uzvara tiek pareģota Nīderlandes mūziķim Dankanam Lorensam (Duncan Laurence) ar dziesmu “Arcade”, kas gan īpaši ne ar ko neizceļas – liriska mīlasdziesma vīrieša soloizpildījumā, kuras vārdi tā arī netiek tālāk par to, ka “mīlestība ir zaudēšanas spēle”. Oficiālajā dziesmas video pats Dankans plikiņš virpuļo pa ūdeni, arī it kā nekas īpašs, bet laikam jau totalizatoru bukmeikeriem labāk zināms, kas piesaista Eirovīzijas fanus. Salīdzinājumam – ja Lorensa koeficients totalizatoros svārstās no 2.4 līdz 2.75, tad Latvijas pārstāvju – Carousel – dziesmas “That Night” izredzes tiek vērtētas ar koeficientu 220 (Latvijā) un 251 (ārzemēs), solot mums kaut ko ļoti tuvu pirmspēdējai vietai…

·       Arī otrās vietas paredzējumi totalizatoros sakrīt. Šis goda pjedestāls rezervēts tikpat liriskai dziesmai vīrieša izpildījumā – Sergejam Lazarevam (Sergey Lazarev) no Krievijas ar dziesmu “Scream”. Tiesa gan, salīdzinājumā ar Nīderlandiešu pārstāvi, Lazareva dziesmā ir vairāk patosa un heroisma, bet arī šajā klipā ūdeņu netrūkst – Lazarevs mazā laiviņā, mēnessgaismas apspīdēts, slīd pa tumšiem ūdeņiem un dzied, ka “viņi klieeeeedz….” (“they screaaaaammm…”). Šim mūziķim koeficients totalizatoros svārstās no 5.75 līdz 7.5 (Latvijā tas ir 6.5), tātad atpaliek no pirmās vietas apmēram par pusi.

·       Trešā vieta tiek prognozēta Šveices pārstāvim Lukam Henni (Luca Hänni) ar dziesmu “She got me”. Latvijas totalizatorā šī dziesma gan ir diezgan tuvu otrajai vietai – koeficients 7.75, kamēr ārzemju bukmeikeri ir dažādās domās, Šveicas iespējas vērtējot ar koeficientiem no 6 līdz 9. Neticēsiet, bet tas atkal ir vīrieša solo numurs, tikai šajā gadījumā vairāk ieturēts Dienvidamerikas deju ritmos, un vienīgais šķidrums šajā klipā ir viskijs Luka glazē, ko viņš tukšo, dejodams ar skaistu dāmu ļoti spīguļainā kleitā.

Atceries šīs jau ir tikai totalizatoru prognozes – vēl viss var mainīties!